השקעות נדל"ן בליברפול

מגמת השקעות נדל"ן בליברפול ובכלל ברחבי בריטניה, יצרה הזדמנות נפלאה לרכוש נכסים בעיר המיוחדת המזכירה לכולנו בעיקר את קבוצת הכדורגל המובילה ואת להקת הביטלס. אך יש לעיר זו אתגרים רבים עבור המשקיע הפוטנציאלי המעוניין בהשקעה בטוחה, סולידית, שתיצור תשואה נאה לבעל הנכס ותגדיל את הונו הכספי.

ליברפול היא עיר יפה ואיכותית מאד ולכן תיירים רבים מבקרים בה לאורך כל השנה. מרכזי העיר שוקקים אירועי תרבות ומוסיקה רבים וכמובן, לא נשכח את אימפריית הכדורגל.

למה להשקיע כעת בבריטניה?

גידול האוכלוסייה בכל רחבי אנגליה הוא חיובי ומהיר להבדיל מכל שאר מדינות אירופה, כמות התחלות הבנייה הוא מועט באופן פרופורציונלי לקצב גידול האוכלוסייה ולכן קיים כל העת מחסור בדירות למגורים.

למרות זאת, ערכן של הדירות הוא נמוך וההערכה היא שמחירן יעלה בעקבות הפרידה הקרובה של הממלכה האנגלית מהאיחוד האירופאי המשותף.

השקעות נדל"ן בליברפול

תעסוקה בליברפול?

ליברפול היא עיר שיש בה אפשרויות תעסוקה רחבות מאד, חברות הייטק רבות קבעו בה את מושבן, והנמל הימי העצום, שהוא השני בגודלו בבריטניה נרכש לא מכבר על ידי חברה סינית.

החברה התחייבה להשקיע סכומי עתק בהרחבת הנמל הימי, וכך הוא יספק עבודה לעוד עשרות אלפי עובדים, עסקי התיירות פורחים, מסעדות, בתי קפה וקניונים.

מגורים לסטודנטים

סיבה נוספת לכדאיות של השקעות נדל"ן בליברפול היא שליברפול היא עיר סטודנטיאלית, יש בה שלוש אוניברסיטאות גדולות ומצליחות, אוניברסיטת ג'ון מוריס, אוניברסיטת ליברפול ואוניברסיטת הופ. מוסדות הלימוד האיכותיים והמצליחים הללו מושכים אליהם כמות גדולה מאד של סטודנטים, השנה חיים בה כ – 60,000 סטודנטים ומספרם הולך ועולה מדי שנה.

כמות הדירות המתאימות למגורי סטודנטים הקיימות בעיר אינה מספיקה לכל צרכי הסטודנטים הממלאים את כל רובעי העיר. חלק גדול מהם נותר לגור בעיר גם בתום הלימודים כך שמעבר לדירות הסטודנטים נוצר הצורך הטבעי לשלב הבא והוא דירות עבור משפחות צעירות. גם בקטגוריה זו עולה הביקוש על ההיצע.

מסיבות אלה, מומלץ לרכוש דירות ויחידות דיור המתאימות לסטודנטים ולמשפחות צעירות כיון שהביקוש לדירות הללו הוא תמידי. אם רוכשים דירה באזורים אסטרטגיים הקרובים למוסדות אקדמיים, סיכוי טוב שהן יחטפו די מהר.

חברות ניהול עתירות ניסיון עוסקות בכל הקשור לתחזוקת המבנים ולקשר עם הלקוחות כך שלבעל הנכס יש שקט נפשי והכנסה פסיבית קבועה.

יתרונות למשקיעים הישראלים בליברפול

למשקיע הישראלי השקעות נדל"ן בליברפול הן מכרה זהב כי להבדיל מישראל, לא משלמים באנגליה מס רכישה (על נכס ראשון או על מעונות סטודנטים), ולא משלמים מס על דמי השכירות. חשוב לדעת שבמסגרת ההסכמים שנחתמו לאחרונה בין רשות המיסים בישראל לרשות המיסים האנגלית, קיימת אמנה למניעת כפל מס.

מחירי הדירות נמוכים, השכרת הדירות היא מידית לאור הביקוש העצום, התשואה המובטחת לכמה שנים היא % 10 – 7 , וכך מדובר בעסקה בה הסיכונים הם מועטים ביחס לסיכויים שהמשקיע הממוצע ייהנה מהשקעה מוצלחת.

אולי יעניין אתכם גם:

השקעות נדל"ן במנצ'סטר

דירות להשקעה בבריטניה