העיר לידס

העיר לידס

סקירה כללית

לידס הינה העיר השלישית בגודלה בבריטניה (אחרי לונדון ובברמינגהם), נמצאת במערב יורקשייר וכ-280 ק"מ צפונית ללונדון. אזור זה הינו מטרופולין המונה כ-2.6 מיליון איש, לידס עצמה מונה כ790,000 איש.

כיום לידס היא מהגדולות והמודרניות בערי באירופה, היא מספקת לבריטניה ולעולם כולו שירותים נרחבים ושונים בתחומי המכירות והמסחר הקמעונאי על סוגיו השונים, לרבות התקשורת, הכלכלה והבנקאות, המחשוב, הרכב ועוד. 

כמו כן, ללידס שיעור הצמיחה הגבוה בממלכה המאוחדת. עד סוף שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים, נחשבה לידס לעיר תעשייתית אפורה ודלה בחיי פנאי וחברה. כיום, כתוצאה מן הגידול החד שחל בעשורים האחרונים במספרם של הסטודנטים הלומדים באוניברסיטה בעיר, הפכה העיר לשוקקת חיים ומשגשגת, כלכלית וחברתית. ניתן למצוא בה מרכזי קניות חדישים והומי אדם, פארקים ירוקים ורחבי ידיים מוקפים אגמים, חיי הלילה בה עשירים וקיימים בה מגוון גדול של פאבים ובתי קפה שוקקים, מועדונים עכשוויים ונחשבים בסצנת המוזיקה הבריטית המושכים אליהם הן צעירים מן העיר, מכל רחבי אנגליה ומן העולם כולו.

בעיר ישנן גלריות מודרניות ואופנתיות ומוזיאונים. כמו כן קיים בה מגוון גדול של בתי מלון בכל דרגות האירוח, ולידס נחשבת כיום לבירת התרבות, האופנה, המוזיקה והקניות של צפון אנגליה. בלידס מתקיים מדי שנה פסטיבל המוזיקה של לידס,  המושך תיירים רבים מכל העולם.

כמו כן נמצא בעיר אצטדיון הכדורגל אלנד רואד, ביתה של קבוצת הכדורגל המפורסמת לידס יונייטד. התחבורה לעיר וממנה כוללת רכבות מהירות המגיעות לתחנת קינגס קרוס המרכזית שבלונדון, ולכל רחבי האי הבריטי, אוטובוסים, וכמו כן נמצא בסמוך לעיר נמל התעופה הבינלאומי לידס-ברדפורד.

העיר לידסנקודות ציון דרך נוספות וחשובות בעיר:

  • County Arcade 
  • Leeds and Liverpool Canal
  • Leeds Corn Exchange
  • The Tetley
  • Royal Armories Museum
  • Roundhay Park

כלכלת העיר

Leeds City Region מהווה נתח נכבד כחלק מ – Global Economic Powerhouse. ישנם כ-109,000 חברות המהוות כ- 69.6 מיליון פאונד מכלכלת האזור.

בלידס כלכלה עצמאית וחזקה המתפתחת לסקטורים מגוונים. 

חלוקה כמו- 13 ביליון פאונד לשירותים פיננסים ומקצועיים, ו-7 ביליון פאונד לתעשיית ייצור.

בעיר ישנם מעל 30 בנקים (פנימיים ובינלאומיים), וכל הסקטור המשפטי המתפתח של בריטניה מה שהופך את לידס למרכז הפיננסי המקצועי ביותר מחוץ ללונדון.

העיר מובילה בפיתוח טכנולוגי דיגיטלי, בריאותי וחדשנות.

בנוסף, העיר נהנית ממוניטין עולמי לתעשיית הייצור המתקדמת שלה וממחקר ופיתוח מוצרים.

הצמיחה הזאת נתמכת על ידי 9 האוניברסיטאות שנמצאות בעיר – הריכוז הגבוה ביותר של השכלה גבוהה מחוץ ללונדון, מה שמוביל למחקרים מובילים ברמה עולמית, ולכ-39,000 בוגרים כמדי שנה.

כלכלת Leeds City Region גדלה ב40% בעשור האחרון למרות הצניחה העולמית. התעסוקה העירונית גדלה גם היא בכ- 11,000 מקומות תעסוקה חדשים משנת 2011, ומאז שנת 2012 פיתוחים כמו Trinity Shopping Center ופארק זוכה הפרסים  Bradford's City Park (פיתוחים שהושקעו בהם כ-350 מילון פאונד) הצליחו להיפתח ולעמוד בניגוד לתנאים כלכליים גלובליים לא טובים.

העיר מציעה הזדמנויות דינמיות ובטוחות בשביל השקעות פנים והשקעות בינלאומיות.

עסקת הצמיחה הגדולה ביותר בבריטניה

בשנת 2014 הודיעה ממשלת בריטניה על עסקת צמיחה היסטורית בשווי 1 ביליון פאונד , על מנת לייצר אלפי מקומות עבודה חדשים, ולהאיץ צמיחה כלכלית על פני כל האזור.

בששת השנים הקרובות העיר לידס תקבל כ- 600 מיליון פאונד להרחבת הפיתוח האזורי.

ב-20 השנים הבאות לידס תקבל כ-400 מיליון פאונד נוספים כדי לייצר ולשפר קווי תחבורת רכבות.

מרכזי המצוינות הספציפיים שלנו יועילו גם הם, למשל, המגזר הביוטכנולוגי של יורק יקבל קמפוס לאומי-אוכל חקלאי שייצור 800 מקומות עבודה חדשים.

בחסות:

כלכלת העיר מבוססת על:

https://www.investleedscityregion.com/why-leeds-city-region/economy/

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *