איך הברקזיט משפיע על השקעות נדל"ן באנגליה?

איך הברקזיט משפיע על השקעות נדל"ן באנגליה?

לפני שנעסוק בשאלה: "כיצד הברקזיט משפיע על הנדל"ן באנגליה?" ננסה להסביר בקצרה מהו הברקזיט. 

"ברקזיט" הוא מונח שמתייחס ליציאה של בריטניה מהאיחוד האירופאי (British exit Brexit). המונח מגיע ממונח אחר – Grexit (Greek exit), שמתייחס לפרישה האפשרית של יוון מגוש האירו. 

אי אפשר להתעלם מהעובדה שהברקזיט עורר ועודו מעורר סערה באנגליה. חוסר הוודאות בנוגע לשינויים שיחולו מבחינה פוליטית, פיננסית וכלכלית עשויים להשפיע מאוד על תחומים שונים בממלכה המאוחדת.

כידוע, למרות שכיום מהווה אנגליה חלק מהאיחוד האירופאי, היא תמיד שמרה על עצמאותה בתחום ניהול ההשקעות, ניהול מדיניות החוץ וכמובן – המטבע. יחד עם זאת, השינויים והתנודות עשויים להשפיע מאוד על המשקיעים בנדל"ן וחוסר הוודאות בנוגע לעתיד מעורר הרבה סימני שאלה. נראה שההשפעות שיחולו על שוק הנדל"ן באנגליה מנוגדות, במאמר זה ננסה לבחון אותן.

השפעות הברקזיט על הנדל"ן באנגליה

הברקזיט עשוי להוביל להשפעות מנוגדות על הנדל"ן באנגליה. חלק מההשפעות הללו גורמות לעלייה בביקוש אחר נכסים להשקעה, בעוד חלק מההשפעות מובילות לירידה בביקוש. 

העלייה בביקוש אחר נכסים להשקעה בבריטניה נובעת מכך שכאשר ישנו חוסר ודאות מבחינת המצב הכלכלי, עולה החשש שהשוק יקרוס. במצב זה מחליטים משקיעים רבים להשקיע את כספם בנדל"ן. הסיבה לפניה אל שוק הנדל"ן היא שהשקעות בנדל"ן הינן השקעות בטוחות ביחס להשקעות מסוגים אחרים, וגם אם הנפילה תהיה חדה מאוד, סביר להניח שערך הקרקע יעלה בהמשך ויוביל לכך שהעסקות יהיו משתלמות. מעבר לזאת, מחירי הנכסים בבריטניה נמצאים בירידה.

מהצד השני – ישנה ירידה בביקוש לנדל"ן וחברות שונות שהעסיקו בריטים רבים מחליטות לעזוב את הממלכה כתוצאה מהניתוק שעשוי להיווצר בהמשך. מעבר לזאת, השינויים שיחולו בחוקי ההגירה יובילו לעזיבתם של אירופאים רבים שמתגוררים בבריטניה. כתוצאה מכך, עשויים להימכר הרבה נכסים.

אז מהי השורה התחתונה? 

כשבוחנים את ההשפעות המנוגדות על הביקוש אחר נדל"ן בבריטניה, ניתן לראות שההשפעה משתנה בין אזור לאזור. בנוסף לכך, הביקוש משתנה בין תקופה לתקופה. 

נראה שלא ניתן לדעת בוודאות מה תהיה ההשפעה המדויקת של הברקזיט על בריטניה, אך כן נפתחות לא מעט הזדמנויות להשקעות בממלכה משום שהמשק צפוי להתאושש בהמשך, אחרי הכל מדובר על אנגליה, שמתאפיינת בכלכלה חזקה ביותר והסבירות לכך שהמשק יתאושש גבוהה מאוד. מכאן ניתן להסיק שהתשואות על השקעות בנדל"ן בחו"ל עשויות להיות גבוהות מאוד בהמשך – לאחר שהמשק יתאושש.

איך ניתן להגדיל את הסיכויים לכך שההשקעות בנדל"ן בבריטניה יהיו משתלמות בהמשך?

כפי שצוין – הברקזיט יוצר הזדמנויות רבות להשקעה בבריטניה וייתכן מאוד שמשקיעים שישקיעו עכשיו ייהנו מתשואות גבוהות בהמשך. אך כדי להעלות את הסיכויים לכך שההשקעות יהיו מוצלחות ואכן יובילו לתשואות גבוהות, רצוי מאוד לפנות אל חברה שמתמחה בהשקעות נדל"ן בבריטניה.

 חברה שמתמחה בתחום מזה שנים רבות, עוקבת אחר השינויים הכלכליים שחלים בבריטניה ,מבינה את שוק הנדל"ן ומנתחת באופן קבוע את השווק באנגליה בפרט ואת הפרויקטים והיזמים בפרט, תוכל לסייע למשקיעים לאתר את הנכסים המתאימים ביותר עבורם.

מעוניינים לנצל את הרגע ולהשקיע בנדל"ן בבריטניה?

במידה שאתם מעוניינים להשקיע בנדל"ן בבריטניה ולנצל את התקופה הזו, בה נפתחות הזדמנויות רבות למשקיעים, אתם מוזמנים לפנות אל החברה שלנו – בריטניה נדל"ן

החברה שלנו עוסקת בליווי משקיעים להשקעות נדל"ן בצפון אנגליה במשך שנים רבות.

ההבנה המעמיקה שלנו, הביקורים התדירים, ניתוחי השוק והפרויקטים על בסיס קבוע  מסייעים לנו להתאים לכל משקיע את הנכסים שעונים על צרכיו. 

בתקופה שבה מצב הנדל"ן בישראל אינו קוסם למשקיעים, נפתחות הזדמנויות שונות להשקעות בנדל"ן ברחבי העולם, ובין היתר הזדמנויות בבריטניה, ולפי הבנתנו המקיפה, זהו בדיוק הזמן לנצל את ההזדמנויות הללו ולפעול.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *