השקעות נדל"ן קטנות

השקעות נדל"ן קטנות

אז מה אומר המושג המעורפל הזה, השקעות נדל"ן קטנות? מדובר בהשקעות נדל"ן שסף הכניסה לעסקה (סכום התחלתי לרכישה) הינו נמוך יחסית. בכך מעגל המשקיעים גדל היות וסכום ההשקעה שנדרש נמוך וזמין לקהל רחב וגדול יותר.  אם בעבר השקעות בנדל"ן היו בעיקר רלוונטיות עבור אנשים בעלי הון זמין גבוה, הרי שהיום השקעות נדל"ן מאפשרות להשקיע סכומים קטנים יותר ובכך להגיע להכנסות נלוות גם למי שאין ברשותו סכומים גדולים.

אז מה הן בעצם השקעות נדל"ן קטנות?

כאנחנו מדברים על השקעות קטנות בנדל״ן, מדובר על רף כניסה נמוך שמתחיל בכ- 250 אלף ₪. קטגוריית השקעות נדל"ן קטנות, מאפשרת לקהל יעד רחב יותר את האפשרות להשקיע, לצבור נכסים וליהנות מהכנסות שוטפות לאורך השנים. בנוסף, בשל סכומי ההשקעה הנמוכים ניתן להשקיע במספר נכסים ובכך לפזר את הסיכון בין מספר פרויקטים.

השקעות נדל"ן קטנות

אילו השקעות נחשבות השקעות קטנות בנדל״ן?

כל השקעה שנעה החל מסכום זה נחשבת כהשקעה קטנה, לדוגמה:

השקעה בקרקע חקלאית

קרקע חקלאית היא קרקע שעדיין לא אושרה לבנייה ובכדי להפשיר אותה יש לעבור ועדות ממשלתיות, עירוניות ומחוזיות. השקעה בסוג קרקע כזו משתלמת לטווח הארוך אך דרושה סבלנות רבה. למה? מאחר ותהליך ההפשרה הינו מתמשך למספר שנים, ניתן להעריך כי בסוף התהליך עליית ערך הקרקע יהיה גבוה מקנייתו ללא האישורים ובכך ניתן להרוויח במועד המכירה וליהנות מעליית ערך הקרקע.

ישנם מקרים בהם עליית הערך מסתכמת בסכומים גדולים מאוד, מאות אחוזים על מול סכום ההשקעה הראשוני. לאחר קבלת ההיתרים הרלוונטיים ניתן למכור את הקרע או להיכנס לפרויקט בנייה ולהיות שותף בו, למכור או להשכיר את הדירות אך במקרה זה ישנו צורך בהשקעה נוספת של סכומים לטובת בניית בניין המגורים.

השקעה בנדל"ן בחו"ל

זה לא חדש שהשקעות בחו"ל יכולות להיות משתלמות אפילו יותר מההשקעות בארץ. כשלעולם יש היצע כל כך גדול, למה להישאר בגבולות המדינה הקטנה שלנו?

קחו למשל את האפשרות של השקעות בריטניה. בריטניה היא מדינה עצמאית, מלכותית וכמו כן מעצמה כלכלית באירופה.  כאשר ערך הפאונד בשפל של 35 שנים מדובר בהזדמנות לכשעצמה. בריטניה פותחת את שעריה למשקיעים מעבר לים ומעודדת השקעות בין היתר על ידי הקלות מיסוי ואמנות מס ובכך מונעת כפלי מס בין מדינות. דבר המקל משמעותית על המשקיעים ומגדיל את התשואות בהשקעה.

יתרה מכך, בבריטניה ישנן השקעות באזורי פיתוח שעדיין לא חוו את עליית הערך, מה שמוביל אותם להיות השקעות אטרקטיביות וליהנות מעליית ערך עתידית ומתשואה שוטפת כדוגמת פרויקטי דיור בצפון אנגליה והשקעה במעונות סטודנטים בערים מרכזיות.

הסיבה שבחרנו בבריטניה כדוגמה היא העובדה שהסדר בתהליך הרכישה, החוסן הכלכלי של המדינה, השפה המוכרת והנגישות למדינה מובילים להשקעות בעלות סיכון נמוך יחסית ביחס לתשואה המתקבל וכן לפוטנציאל הטמון במכירה העתידית ובעליית הערך למשקיע. תהליך הרכישה מלווה בעורך דין בריטי, בהפקדות הסכומים לחשבונות נאמנות ותוך כדי התקדמות בתהליך הבנייה והרכישה.

השקעות נדל״ן קטנות – לסיכומו של עניין:

השקעות קטנות בנדל"ן יכולות להבטיח לכם עתיד טוב יותר, כאשר עושים את זה בדרכים הנכונות, מול חברות שמלוות אתכם בכל תהליך הרכישה ולאחריו ולהן הידע המקצועי הדרוש.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *