למה בעצם להשקיע בחו"ל ולא בארץ?

למה בעצם להשקיע בחו"ל ולא בארץ?

מחירי הדירות והמיסים שמרקיעים לשמים מונעים מאנשים רבים לרכוש דירות בארץ. לצד הצורך הבסיסי של רכישת דירה, מחליטים גם המשקיעים בנדל"ן, שכבר מאסו במצב הבעייתי, לחשוב על אופציות אחרות ולשקול את האפשרויות שקיימות במדינות אחרות ברחבי העולם.

לאחר בחינת מצב הנדל"ן בחו"ל מתגלה לרבים שישנם מקומות שההשקעה בהם הרבה יותר כדאית מהשקעה בישראל, הן מבחינת המחירים, רמות הסיכון, התשואה, הביקוש, התנאים שהמדינה מציעה למשקיעים והמאפיינים של המדינה עצמה.

יתרונות של השקעה בחו"ל

להשקעה בנדל"ן בחו"ל יש הרבה יתרונות. אחד מהיתרונות הללו בא לידי ביטוי בתרבות הניהול. מכיוון שהמשקיע הישראלי אינו נמצא במדינה, הרי שיש צורך בבעל מקצוע או באדם פרטי שיטפל בדירה ובשוכרים. בניגוד למצב בארץ – בו התחום לא מפותח במיוחד, בחלק מהמדינות בחו"ל המצב שונה וניתן לקבל שירות ממנהלי נכסים מקצועיים שמבצעים את כל העבודה עבור המשקיע. מנהלי הנכסים בוחרים את הדיירים, מספקים להם שירותים נחוצים ומטפלים בבעיות שונות.

יתרון נוסף של השקעה בחו"ל הוא שבמידה שמתעניינים בהשקעה במדינה מפותחת ובאזורים מפותחים, יהיה ניתן למצוא מידע נרחב, כמו למשל: ניתוחים, תמונות, מחירים ממוצעים, היסטוריה של המכירות ורמת הבטיחות בכל אזור. קל מאוד למצוא את המידע באינטרנט. כמו כן, ניתן וכדאי להיעזר גם בבעלי מקצוע שמתמחים בנדל"ן באזור.

עוד יתרון של השקעה בחו"ל הוא המחירים של הדירות והתשואה שניתן לקבל עבורן. בניגוד למצב בארץ – ניתן למצוא בחו"ל מגוון נכסים משתלמים שנמצאים באזורים מבוקשים ויכולים להניב תשואה גבוהה – 8%-10% נטו ביחס לתשואה שניתן להרוויח בישראל, שעומדת על 3.4% ברוטו בממוצע.

יתרון נוסף ומרכזי בהשקעות בנדל"ן בחו"ל לעומת ישראל, היא העבודה כי בישראל ישנה הפניית עורף מהממשלה ומלחמה במשקיעים, שהמשמעות שלה בפועל היא העלאת מס רכישה על דירה שנייה ל8%. זה מס דרקוני, ואין ספק שהוא הסיבה המרכזית למה משתלם יותר להשקיע בחו"ל. באנגליה לדוגמה, מס הרכישה נמוך מאוד עד לא קיים בכלל.

למה בעצם להשקיע בחו"ל ולא בארץ?

מספר בדיקות מקדימות – גישושים לפני רכישה

כאשר מחליטים להשקיע בנדל"ן, חשוב מאוד לבחון את רמת הסיכון שמעוניינים לקחת ואת רמת הסיכון של העסקה. כמו כן, יש לבדוק היטב את המיקום של הדירה (האם מדובר על מיקום מבוקש? ואם כן – על ידי מי?) ואת מצבה הכלכלי ומצב שוק הנדל"ן במדינה.

מעבר לזאת, חשוב לבדוק מיהו היזם ולבחור בקפידה את החברה שמנהלת את ההשקעה. חשוב מאוד לבחור בבעלי מקצוע הגונים ואמינים. במידה ששוק הנדל"ן יציב במדינה, מחיר הנכס משתלם, תנאי הרכישה נוחים, ישנו ביקוש אחר פתרונות דיור במקום, התשואה הצפויה גבוהה ביחס לתשואה שניתן לקבל במדינות אחרות והחברה שמסייעת מנוסה ואמינה, ייתכן שמדובר על השקעה כדאית.

ומה לגבי אנגליה?

במידה שאתם מעוניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל, הרי שנפתח בפניכם עולם ומלואו, ואם תבחנו את כדאיות העסקאות במדינות השונות, תוכלו לראות שאנגליה מהווה יעד מבוקש ביותר.

משקיעים באנגליה נהנים משפע יתרונות, ביניהם: רישום בטאבו, כלכלה חזקה, פאונד נמוך ופריחת אזור הצפון בשל תכנית פיתוח הצפון ומכאן גם עלייה בביקוש אחר פתרונות דיור עבור סטודנטים. כמו כן, המחירים באזורים שונים באנגליה משתלמים, המיסוי נוח וישנה אפשרות לקבל שירות מחברות ניהול מנוסות.

נשמע מעניין? פנו אלינו – בריטניה נדל"ן

אנו, בריטניה נדל"ן, מתמחים בשוק הנדל"ן בבריטניה ועוסקים בתחום מזה שנים רבות. במידה שאתם מעוניינים להשקיע בבריטניה, נוכל לספק לכם ייעוץ מקצועי לכל אורך התהליך ולהתאים לכם את הנכס שעונה על הקריטריונים שלכם. השקעה שתתבצע יחד אתנו תאפשר להם להיות רגועים בנוגע לתהליך שיתבצע בשקיפות מלאה.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים ולהעמיק את הידע בנושא?

צרו קשר ואולי, ממש עוד מעט, תהיו בעלי נכס באנגליה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *