איפה הכי משתלם להשקיע בעולם?

בעולם שבו יוקר המחיה רק עולה כל הזמן, בעיקר אצלנו בישראל, בעולם שבו אנו מוצאים את עצמנו עובדים כל כך הרבה שעות מחוץ לבית במרדף אחרי ההצלחה והכסף ובמטרה לפרנס את משפחתנו ולדאוג לקרובים לנו, בעולם שבו אנחנו לא רוצים לוותר על הדברים החשובים לנו ורוצים ליהנות מהחיים ולנצל הזדמנויות, כסף מהווה פקטור חשוב בחיים האלה ועם זה קצת קשה להתווכח.

רבים מבינים שהישועה לא תגיע ממשכורת אחת או שתיים, גם כאשר מדובר במשכורות גבוהות יחסית, לכן זו הסיבה שאנשים רבים בודקים את האופציה של השקעות נדל"ן בחו"ל  במטרה לייצר הכנסה פאסיבית נוספת. השקעה שכזו בטווח הארוך לא רק יכולה לשפר את איכות החיים שלנו, אלא יכולה לשנות לגמרי את כללי המשחק ולאפשר לנו ליהנות מהכנסה חודשית קבועה ועם מינימום מאמץ מצדנו.

כאשר מתייחסים להשקעות נדל“ן בחו“ל חשוב לזכור שמדובר בשוק טריקי שחובה להכיר אותו היטב לפני שמחליטים לרכוש נכס, אבל לפני שנתעמק בתחום, רצינו לנסות ולענות לכם על אחת השאלות החשובות והפופולאריות בודקים ומתחילים לעשות סקר שוק היא איפה הכי משתלם להשקיע בעולם?

עוד מידע נוסף על השקעות:

איפה הכי משתלם להשקיע בעולם?

מה כדאי לבחון לפני שבוחרים איפה להשקיע?

אז איפה הכי משתלם להשקיע בעולם? בחרנו להתמקד דווקא ביבשת אירופה שנחשבת ליבשת מרכזית בתחום זה ולהציג בפניכם את הנתונים. לפני שנתחיל חשוב לזכור כי כאשר אנו משקיעים בנכס נדלנ“י, עלינו לחפש מדינה בה השוק יציב, מאוזן ולבחור בכזו שבה הכלכלה חזקה ובלתי מעורערת.

אז נכון, זה נשמע כמו משהו שאי אפשר להתחייב אליו, כי הרי המשבר הכלכלי הגדול של תחילת שנות ה-2000 השפיע על כל אירופה, ובכל זאת, יש מדינות חזקות שהצליחו להתאושש ממנו יחסית מהר ולכן זו הסיבה שכדאי לבחור בהן על פני מדינות אחרות.

דבר נוסף שחשוב להתייחס אליו כמובן קשור למחיר של הנכס וזו הסיבה שכדאי לבחור מדינה שבה המחירים של הנכסים נמוכים בהשוואה למדינות אחרות. אם נתחיל את התהליך משלושת הנתונים הללו: מדינה חזקה כלכלית, סוג של מעצמה באירופה, שוק יציב ומחירים נמוכים בהשוואה לשוק, כבר אנחנו נמצאים בדרך הנכונה להשקעה בטוחה.

איפה הכי משתלם להשקיע בעולם?

ולמה אנגליה?

אנגליה נחשבת למעצמה כלכלית ושוק הנדל“ן בה הוא בין המאוזנים בעולם. השקעה בכנס נדלנ“י חכם באנגליה היא השקעה מצוינת שתניב הון גבוה בעתיד. יחד עם זאת, מומחי נדל“ן מקומיים מספרים כי ההשקעה של ממשלת אנגליה לא באה לידי ביטוי אך ורק בפיתוח שכונות נוספות באזורים מסוימים, אלא במגוון של תחומים נוספים כמו למשל חינוך, תרבות, הנראות של אותם אזורים, בנגישות כלומר בשיפור הכבישים, התחבורה וזה מעודד משקיעים זרים להיכנס פנימה. מה שקורה בפועל הוא שזה מעודד משקיעים זרים להיכנס פנימה וכך הערך של אותם נכסים באותן שכונות הנמצאות בתהליכי בנייה ופיתוח פשוט עולה.

שם המשחק באנגליה הוא השבחה כלומר הסתכלות לטווח הארוך. בניגוד לשאר המדינות באירופה, כאן באנגליה, יש לא מעט שכונות שבהן הפוטנציאל הכלכלי עדיין לא הגיע לכדי מיצוי וזה בדיוק היופי.

יש המון בניינים לשימור ולכן כדאי להשקיע הרבה פעמים באזורים בהם קיימים בניינים שלא ניתנים להרוס ובסמוך להם בניינים עם דירות למגורים. זה פשוט מעלה את הערך של הנכסים באזורים הללו.

לסיכום הנושא של איפה הכי משתלם להשקיע בעולם? אם גם אתם מעוניינים להשקיע בנדל“ן באירופה, זכרו כי בריטניה היא הכלכלה השנייה בעוצמתה באירופה כאשר הפאונד נמצא בשפל מול השקל וזו עוד סיבה שמאפשרת לנו ליהנות מרכישת נכסים במחירים חסרי תקדים.