העלויות הצפויות כשמשקיעים בנדל״ן בחו"ל?

מה העלויות הצפויות כשמשקיעים בנדל״ן בחו"ל?

יש לכם סכום כסף אותו הנכם מייעדים להשקעה? חושבים על השקעות נדל"ן בחו"ל? לא פעם מגלים משקיעים מאוחר מידי כי ההחלטה שהם קבלו לא הייתה חכמה מספיק וזאת מחמת העובדה שהם לא בחנו את העלויות הצפויות של ההשקעה אותה הם ביצעו, ולא לקחו בחשבון את כל ההוצאות הנלוות.

כיוון שמלבד לעלות של הנכס עצמו כרוכה ההשקעה בהוצאות נוספות. על מנת לקבל החלטה נכונה אשר אכן מובילה אתכם להשקעה מניבה וכדאית יש לבדוק את מכלול העלויות הכרוכות.

כאשר יודעים מהן העלויות ניתן לערוך השוואות מדויקות בין הצעות השקעה שונות ולאתר את זו שכדאית לכם מכולם.

בחינה מעמיקה לכל מקרה לגופו

במאמר הבא תוכלו לקרוא על נתונים כלליים הקשורים לרכישת נכס בחו"ל תוך התייחסות ספציפית להשקעות בבריטניה. במידה והנכם חושבים על כך ברצינות חשוב להיות מלווים ע"י עו"ד והוא חייב להיות עו"ד בריטי עם רישיון וידע.

לרוב גם רואה חשבון מקומי אשר מכיר את פרטי החוק במדינה בה אתם שוקלים לרכוש נכס יוכל ללוות אתכם ולבחון את העלויות של ההשקעה. כמו כן יש לשים לב כי הפרטים המובאים להלן עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם לחוקי המיסוי ולתנודות שחלות בשוק המקומי. אם כי המידע יוכל להועיל כדי לקבל אמת מידה.

מה העלויות הצפויות כשמשקיעים בנדל״ן בחו"ל?

הוצאות נלוות בעת רכישה נדל"ן

כאשר רוכשים נכס להשקעה יש להוסיף למחיר של הנכס עצמו את ההוצאות הבאות אשר יש לשלם עליהם בתהליך רכישת הנכס.

  • איתור וליווי עסקה – במקרים בהם המשקיע לווה על ידי חברה מקצועית אשר סייעה באיתור הנכס המתאים, וכן לוותה את תהליך הרכישה, יהיה על המשקיע לשלם סכום משמעותי של בין ארבעת אלפים לששת אלפים פאונד תמורת השירות. בין אם מדובר על חברה ישראלית ובין אם זו חברה הפועלת בארץ בה בוצעה הרכישה תקבל החברה את הסכום הנ"ל. יש משקיעים אשר ינסו לחסוך את סכום הליווי הזה. אך במקרים רבים הם מגלים כי הם פעלו בצורה שגבתה מהם מחיר יקר מעבר לסכום זה. כיוון שהשקעה שאינה נעשית מתוך הבנה וידע עלולה לגרור את המשקיע להפסדים.
  • שכר טרחה לעורך דין – עסקת נדל"ן צריכה להיות מלווה ע"י עו"ד עם רישיון וידע בתחום במדינה הרלוונטית שמייצג אותך בתהליך הקניה. הוא בודק את כדאיות העסקה ומנהל אותה כראוי. יש עורכי דין מומלצים אשר מכירים את השווקים המקומיים ויודעים כיצד לנהל עסקאות נדל"ן ביעילות מקסימלית. שכר הטרחה לעורך הדין עשוי לנוע בטווח של בין אלף לאלפיים פאונד.
  • מס רכישה – רוכש דירת מגורים יאלץ לשלם מס רכישה. המס נקבע לפי מדרגות ובהתאם לשווי הנכס. המדרגה הראשונה היא של 3%. יש לציין כי בעת רכישה של יחידת סטודנטים באנגליה לא יידרש הרוכש לשלם מס רכישה.
  • ריהוט והתאמה למגורים – במקרים רבים מקובל להשכיר את הדירה כמרוהטת. ריהוט דירה בבריטניה כרוכה בהוצאה של כארבעת אלפים פאונד. יש מקרים בהם מוצע נכס למכירה כאשר מחיר הנכס כולל גם את הרהיטים שכבר קיימים במקום. נפוץ בעיקר בפרויקטים חדשים ובמעונות סטודנטים באנגליה.
  • בדיקת בדק בית – במידה ומדובר על רכישת נכס יד שנייה יומלץ על בדיקה מהנדס מקצועית אשר יבחן את מצב הנכס. הפקת דו"ח מהנדס כרוכה בתשלום הנע בין שלוש מאות לכחמש מאות פאונד.

מלבד להוצאות אלו חשוב לשקלל גם את הוצאות התחזוקה של הנכס בהשוואה להכנסות שהוא עתיד להניב. כאשר כל הנתונים מוצגים במדויק ניתן לקבל החלטה בדבר רכישת נכס באנגליה. נשמח לסייע בכל שאלה או בקשה – בריטניה נדל״ן.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *