נדל"ן להשקעה ביוון

 

סיימתי לצפות בכתבה המצויינת של אושרת קוטלר על קניית נדל"ן להשקעה ביוון. יוון אכן קורצת להרבה מאוד ישראלים. החופש, הקירבה והאווירה הטובה, וכולנו רוצים להרגיש קצת יותר יוונים.

הזדמנויות נדל"ן ביוון

אשמח לעשות קצת סדר בנושא, מכיוון שחקרתי אותו לעומק, לרבות 2 נסיעות עסקיות לבחינת האפשרות לרכישת נדל"ן להשקעה ביוון. קודם כל יוון אכן מדהימה, והיא מקום מומלץ לביקור וחופשה. מבחינה נדל"נית יש להפריד באופן דרסטי את מה שקרה באתונה למה שקורה באיים. ממש שתי כלכלות שונות. בעוד באתונה המחירים צנחו (דירות סבירות במיקום סביר בעיר מתחילות מ55,000 אירו לפני הוצאות קניה ושיפוץ), באיים זאת אופרה אחרת לגמרי, ומי שחולם על בית מול הים בכרתים, יאלץ להשקיע לפחות 350,000 אירו.

עדיין בדיחה במחירים של הארץ, אבל פחות אטרקטיבי מול השקעות נדל"ן אחרות באירופה. השוק ביוון מאוד לא יציב, מדובר במדינה במשבר. את הפליטים שישנים במגרשי כדורגל נטושים רואים בעיניים. בנוסף באיים תקופת ההשכרה היא ל4 חודשים בשנה. בשאר החודשים הנכס עומד ריק, כך שאין מה להסתנוור מהמחירים שגובים ללילה.

חישוב התשואה השנתית

התשואה צריכה להיות מחושבת שנתית. באמצעות נדל״ן להשקעה ביוון ניתן להגיע לתשואות של 4-6% על נכסים. עכשיו תסבירו לי מי מעדיף להשקיע ביוון, כאשר באותו סכום, ניתן להשקיע בבריטניה, הכלכלה השניה בחוזקתה אחרי גרמניה באירופה. ולקבל תשואות שנתיות של 7-10% ? התשובה היא מי שלא מכיר את אפשרויות ההשקעה בבריטניה.

פעם גם אני חשבתי על יוון, ועל מקומות נוספים. אני מזמין כל מי ששוקל רכישת נדל"ן בחו"ל לשמוע ממני מדוע בריטניה היא ההשקעה האולטימטיבית, המשלבת סכום רכישה נמוך, יציבות ובטחונות, ו0 התעסקות עם ניהול הנכס. מאחל לכולנו אושר, בריאות ורווחה כלכלית למשפחות שלנו.

מידע נוסף שעשוי לעניין אתכם:

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *